Valimiste info

Kohaliku omavalitsuse valimised toimuvad 15.oktoobril 2017.a.
Valimiste jaoskonnad asuvad Paides, Pärnu tn 3  teise korruse saalis (jaoskond nr 4), Sargvere külas Keskusehoones (jaoskond nr 5) ja Anna külas Anna Vaba Aja Majas (jaoskond nr 6).

Jaoskonnad on avatud eelhääletamise ajal 09.10.-11.10.2017  kell 12.00- 20.00 ja valimiste päeval 15.oktoobril kell 09.00- 20.00.
Eelhääletamise  ajal saavad kõik Paide valla rahvastikuregistrisse kantud valijad hääletada Paides jaoskonna nr 4 ruumides. Eelhääletamise ajal saavad Paides hääletada kõik valijad olenemata elukohast.

Paides on avatud 05.oktoobrist kuni 08.oktoobrini kell 12.00-20.00 ka maakonnakeskuses hääletamise jaoskond (asub Paide Kultuurikeskuses), kus saavad samuti hääletada kõik, kellel on valimisõigus.

Kes tahab kodus hääletada, peab eelnevalt saatma jaoskonda kirjaliku avalduse kodus hääletamiseks. Avalduses tuleb ära märkida ka põhjus (tervislik seisund või mõni muu mõjuv põhjus). Kodus saab hääletada ainult 15.oktoobril ja avaldusi võetakse vastu jaoskonnas kuni kella 14.00-ni. Kes soovib oma avaldust enne eelhääletamise algust ära saata, võib saata avalduse Paide linna valimiskomisjonile (asub Paide Raekojas).

Siseministeerium saadab välja paberkandjal valijakaardid neile, kes pole elektroonilist valijakaarti tellinud. Kes pole valijakaarti saanud, võib pöörduda andmete kontrollimiseks vallavalitsuse poole. Kontrollige oma postkastide olukorda. Igal aastal saadab Eesti Post päris palju valijakaarte Siseministeeriumisse tagasi.

Hääletama tulles võta kaasa ka isikut tõendav dokument (nt pass, ID kaart, juhiluba). Valijakaarti pole vaja kaasa võtta.

e-hääletamine

Selleks, et elektrooniliselt hääletada, on valijal vaja ID kaarti ja kehtivat digitaalallkirja sertifikaati. Arvutis peab olema ka kaardilugemise tarkvara - tasuta alla laaditav  https://installer.id.ee.

Elektrooniline hääletamine algab 05.oktoobril kell 09.00, kestab ööpäevaringselt ja lõpeb eelhääletamise ajal 11.oktoobril kell 18.00. E-hääletada saab aadressil www.valimised.ee.

Silvia Aarma

Vallasekretär