Anna kirik jätkab annetuste kogumist ja annetajate jäädvustamist kiriku seinal

Praegust Anna kivikirikut hakati ehitama 1776. aastal, pühitseti 6. juulil 1780. aastal. Seega käesoleval aastal pühitseme kiriku 235. aastapäeva. 235 aastat on inimiga silmas pidades väga pikk aeg. Siiski ei ole ajahammas jätnud ka kirikut puremata ja tänaseks on Anna kirikus mitmeid kohti, mis vajaksid põhjalikku remonti, taastamist. Kiriku põrand on mäda ja auke täis, seinad hooldamist, rõdu ja trepp uuendamist jne.

Tänaseks on hea meel teatada, et kiriku katus on annetajate rahadega saanud peale uue tõrvakatte. Töid teostas Latromba OÜ, maksumuseks kujunes 7000 eurot.

Lisaks katuse tõrvamisele sai 3000 euro eest uuendatud ka kiriku elektrisüsteem, neid töid teostas Elvem Elekter OÜ.

Anna kirik jätkab annetuste kogumist, et korda saaks teha põranda. Renoveerimistööd maksavad kõige väiksema hinnapakkumise järgi 42 684 eurot, annetustega plaanitakse katta omaosalus.

1. advendipühapäeval, 29. novembril kell 14.00 toimuval jumalateenistusel avati kiriku seinal tahvel kõikide nende toetajate nimedega, kes on remondi heaks annetanud 50 eurot ja rohkem. Annetusi saab teha pidevalt ja ka annetajate nimed jäädvustatakse lisathvlitel ka edaspidi.

Anna kogudus ise on hetkel väga väike ja vaid mõned-kümned inimesed tasuvad koguduse liikmemakse. Sellest ei jagu aga kirikul rohkemaks, kui vaid hädapäraste maksude tasumiseks. Remondiks sellest kahjuks ei piisa.

Kirik on tihti oma uksed avanud teelistele, kellest paljud kasutavad võimalust ning on peatunud, vaatamaks selle ilu ja väärtusi. Ja me ei saa unustada fakti, et Anna kirik on Paide valla ainuke kirik. Seega ei ole kiriku hea käekäik vaid koguduse liikmete huve silmas- pidades, vaid pakub ajaloolist väärtust laiematelegi ringkondadele ning on siiski meie valla üks sümbolitest.

Oma annetuse saad teha EELK Anna koguduse kiriku remondi fondi arveldusarvele: SEB EE631010220056672016, märksõnaks "Kiriku heaks", või jumalateenistustel kirikus kohapeal. Märkida annetaja nimi ja isikukood tulumaksusoodustuse saamiseks.

Infot koguduse kohta leiad koguduse kodulehelt www.eelk.ee/anna ja FB-s – EELK Anna Kogudus.

Margo Hussar

Anna kiriku heaks projektijuht

Kirik ja kogudus Paide vallas

ANNA KIRIK

 

Anna kirik asub Tallinn -Tartu maantee ääres, Anna Külas Paide vallas, 16 km. Paidest Tallinna poole. Anna kirik on väikseim kirik Järvamaal.  Istekohti on kirikus 200, seisukohti 300.

 

Tagasihoidliku vormikõnega 1776–1780 ehitatud hilisbarokne kirik, millele 1852. a. toimunud kapitaalremondiga lisati uusgooti detaile. Pikihoonega liitub läänes nelinurkse põhiplaaniga telkkiivriga torn, idas pikihoonega ühelaiune polügonaalne koor. Torniportaal on ümarkaarne, kirikuhoone aknad nelinurksed, eenduva krohvraamistusega. Taastatud on vana eeskujul soontega laudadest tõrvatud katus. Interjööris algne laudadest peegellagi, sisustus neogooti stiilis.

 

* Jumalateenistused toimuvad kuu 1.  pühapäeval kell 14.00 kirikupühadel 14.00 või 18.00.

* Armulaud on kaetud kuu 1. pühapäeval ja kirikupühadel. 

* Kolmekuningapäevast kuni Vaikse Nädalani toimuvad jumalateenistused koguduse majas. Kirikut ümbritseb kalmistu.

 

Anna kalmistu pidamise eeskiri

 

Täpsemat teavet saab Anna kiriku kodulehelt: http://www.eelk.ee/anna/

 

Kirik on avatud teekäijatele 01.06-31.08 igal reedel, laupäeval ja pühapäeval 11.00-16.00.